Strajk nauczycieli

Nauczyciele to jedna z najbardziej nielubianych grup społecznych. Dzieje się tak z różnych powodów: wakacje, ferie, ponoć mniej godzin pracy w tygodniu. Aż dziw bierze, że jeśli tak dobrze mają się nauczyciele to, mimo to wciąż brakuje nauczycieli.
Czemu brakuje? Chyba powodem są pensje - nie myślimy tutaj o ponad 5000 zł (słownie: pięciu tysiącach złotych), które według niektórych mediów zarabiają nauczyciele.

Zapowiadany jest strajk w dniach egzaminów ośmioklasisty. Opinie są podzielone, także wśród samych nauczycieli. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarobki w polskiej oświacie są zatrważająco niskie. Taki stan rzeczy może niestety skończyć się tym, że zawód nauczyciela nie będzie wykonywany przez osoby najlepsze, najambitniejsze, ze świetnym przygotowaniem pedagogicznym, ale osoby "z przypadku". Można dyskutować o tym, czy strajk to najlepsza forma domagania się podwyżek, jednak chodzi w tym proteście przede wszystkim o godność pracownika, o jego morale oraz o czysto ludzkie poczucie finansowego bezpieczeństwa.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dwóch papieży

Forum Młodych 2019