Akcja "Mózg"

Tydzień temu było o "Wiośnie", a w tym o przedwiośniu, ale nie autorstwa Stefana Żeromskiego. I też nie o tym jako pora roku. Dzisiaj o przedwiośniu w głowach i to głowach kierowców. Czasami warto puścić nogę z gazu i pomyśleć zanim rozpocznie się wyprzedzanie.

Niestety obserwując dolnośląskie drogi podczas minionych już ferii zimowych refleksja może być tylko jedna: albo brak wyobraźni albo głupota nie powstrzymuje niektórych kierowców przed wyprzedzaniem na zakręcie albo na podwójnej ciągłej. Nie wszystkich mieści się w głowie, że zobaczenie koloru oczu kierowcy, z którym zaraz się można zderzyć jest czymś pożądanym i dobrym.

Noga z gazu. Dla osób wierzących oprócz argumentu z bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku dodatkowym niech będzie zapis z Dekalogu: "Nie zabijaj". Nie zachowując ostrożności można zabić nie tylko siebie, ale także kogoś innego. Policja ogłasza w listopadzie akcję "Znicz", w czasie cieplejszych lutowych dni trzeba nieraz ogłosić akcję "Mózg" lub "Rozum". Trzeba go używać, żeby nie stracić życia i zabrać go komuś innemu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dwóch papieży

Forum Młodych 2019